Soross un viņa aktivitātes

Jau 1997.gadā postkomunistiskajās valstīs bija 29 Sorosa fondi. 1994. gadā viņi iztērēja 300 miljonus ASV dolāru, kā arī 1998.gadā gandrīz divas reizes vairāk-574 miljonus ASV dolāru. Kāpēc? Struktūras paziņo, ka tās ir veltītas atvērtās kultūras infrastruktūras un institūciju struktūrai un uzturēšanai. Tā vietā, lai izskaidrotu neoloģismu, ņemsim vērā viņu uzdevuma augļus.

Sieviešu veselības programmās Centrālajā un arī Dienvideiropā, tie izskatās veltīgi krūts vēža šūnas atklāšana, rūpēties par topošajām sievietēm, kā arī jaundzimušajiem.

Soross precīzi un skaidri norādīja savu galveno mērķi: uzlabot abortu pakalpojumu augstāko kvalitāti. Tāpēc viņa sabiedrības veselības un labsajūtas programma atbalstīja medicīnas iestāžu abortu ieviešanu Albānijā, Slovākijā un Lietuvā, kā arī Latvijā, kā arī praktisku nedzimušā bērna izņemšanu ar sūkšanas palīdzību-Maķedonijā, Moldovā, kā arī Krievijā.

Soross un viņa aktivitātes

Sorosa Atvērtās sabiedrības institūts (OSI) ir papildus sadarbojies ar pasaules un vietējām NVO, lai cīnītos pret pieaugošo pret abortu darbību. Ietekmējot veselības ministrijām, kā arī veselības centra vadību, kustības rūpējās, lai samazinātu skaitu grūtniecības eliminācijas. OSI ir veltīta tālākizglītībai un mācībām kvalitatīvā maternitātes pārvaldībā, kā arī darbībai, lai panāktu likumīgu, bezriska un pieejamu abortu visām sievietēm reģionā.

Kāpēc noteikti Soross būtu aizrāvies ar abortu veicināšanu Austrumeiropā, ja viņam nerūp grūtības tiem, kas tiek virzīti tieši nabadzībā un kurus arī atstumj viņa “ekonomiskās reformas”? Faktors nevar būt sastrēgums. Teritorija piedzīvo lielu tirgus kritumu ar vienu no zemākajām auglības cenām uz planētas.

Minimizēt draudus

Piekļuves trūkums abortiem var nebūt iemesls. Saskaņā ar ANO ziņojumu Krievijas Federācijai, Bulgārijai, Baltkrievijai, Rumānijai un arī Ukrainai 2000.gadā bija papildu aborti nekā dzīvi dzimuši. Abortu skaits Centrālajā un Austrumeiropā, kā arī iepriekšējās padomju republikās ir daudz lielāks nekā Rietumeiropā un arī Ziemeļamerikā. Vienīgā loģiskā atbilde: Soross vēlas, lai šajā jomā būtu pēc iespējas mazāk dzimušo.

Sorosa sabiedrības veselības programmas papildus atbalsta iniciatīvas, kas saistītas ar dažu marginalizētu teritoriju īpašajām prasībām, un veicina bīstamības samazināšanu: galvenais mērķis ir ļaut narkotiku lietotājam nodrošināt savu labsajūtu. Adatu un arī šļirce aizstājējs, kā arī aizvietošanas terapiju (piemēram, metadons) ir pie objekta veselības un labsajūtas ārstēšanas riska samazināšanas programmā. “Bīstamības minimizētāji” ir paplašinājuši savu darbību ar unikālām kampaņām seksa darbiniekiem, kā arī aizturētajiem un faktiski ir uzsākuši pasākumus, lai nodrošinātu, ka represīvie narkotiku plāni netraucē draudu mazināšanas pasākumu pieaugumu.

Pēdējo piecu gadu laikā Sorosa tīkls ir veiksmīgi uzsācis agrāk nedarbojušos geju kustību gandrīz visās valstīs, uz kurām attiecas tās darbība. LGBT (lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu) Pilsonisko brīvību projekts darbojas ārpus Budapeštas, kur Mirjama Molnara dokumentā, ko OSI publicēja 1999.gadā, “nepatikšanas” tika noteiktas kā diskriminācija un LGBT cilvēku zema pieņemšana, redzamība un politiskā pārstāvība. Bija svarīgi pārliecināt plašu sabiedrību pieņemt LGBT cilvēkus kā summas un arī likt stresu (sic) politiķiem (ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību) mainīt regulējumu vai pārliecināt politiskos līderus, ka LGBT indivīdi ir līdzvērtīgi, kā arī nepieciešama palīdzība, lai veicinātu pārējo sabiedrību.

Kopējie mērķi bija radīt sociālu sarunu par LGBT identitāti, padarīt tās redzamas, kā arī izstrādāt labvēlīgu fotoattēlu, kā arī uzsākt regulāras diskusijas ar dažādām citām apkārtnes grupām. Īpaši darbi ietvēra tīmekļa vietņu attīstību angļu un kaimiņu valodās, rīcības komandu izveidi, lai atbildētu uz jebkura veida “homofobiskām” žurnālistikas izspēlēm, izveidojot “Rozā grāmatā”, kā arī organizējot divu nedēļu vasaras sezonas bērnudārzus instruktoriem, lai apmācītu par diskrimināciju (sic) LGBT, invalīdiem, aptaukošanos utt.

1999.gada novembrī žurnāla attīstības centrā (OSI galvenā mītne Budapeštā) tika uzsākts izmēģinājuma darbs pie homoseksuālām grāmatām Bulgārijā, Čehijā, Slovēnijā, Slovākijā un arī Ungārijā. Tieši tajā pašā gadā lesbiešu un arī Geju iekārta Nash Mir (mūsu globuss) ieviesa savu reģistrāciju kā nevalstiska organizācija Ukrainā. Kopš tā laika grupa ir brīvi meklējusi savus noteiktos mērķus, tostarp apkarojot seksuālo preferenču diskrimināciju, kā arī homofobisku noskaņojumu vispārējā sabiedrības informēšanā, kā arī palīdzot palielināt izpratni par gejiem un arī lesbietēm kā labvēlīgiem kultūras dalībniekiem. Par legalizāciju Ukrainā komanda atklāja pateicību Sorosa fonda tīkla Ukrainas filiālei (Renaissance Structure), kas iejaucās mūsu situācijā Tieslietu ministrijā un piedāvāja mums (sic) juridisko palīdzību.

Finansē Soross, Maskavā bāzēta NVO, www.gay.ru, ir izveidojies par pazīstamu un atzītu krievu Geju, kā arī lesbiešu centru, kā arī viņu galveno biroju visā valstī. Mēs saglabājam kontaktus ar visām esošajām geju, lesbiešu un arī AIDS organizācijām Krievijā un veicam atkārtotu saziņu un ziņošanu ar globālajām geju un arī lesbiešu organizācijām … Mēs faktiski esam pabeiguši lielāko kolekciju, kurā ir vairāk nekā simts krievu nosaukumu, kā arī par 50 Angļu klasiķiem geju pētījumu jomā. To ievērojami pastiprināja liela kolekcija Par Geju, kā arī lesbiešu bažām, ko Sorosa fonds sniedza 2000.gadā.

Demokratizēt izglītību

Monika Barcsija no Sorosa Bukarestes darba vietas nožēloja patiesību, ka Rumānijā homoseksuālā identitāte ir kļuvusi stigmatizēta, kā arī ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nodarbojas ar cilvēkiem kā” dažādiem citiem” neiecietīgās perspektīvās. Homoseksuālas mājsaimniecības ir kļuvušas par aizspriedumu mērķiem tikai tāpēc, ka kultūra var mazināt viendzimuma savienojumu ticamību kā “normālu” parādību.

Kā galvenais likumpārkāpējs autors piemin Rumānijas pareizticīgo baznīcu. Problēma ir tā, ka daudzas pareizticīgo un citu studentu organizācijas atbalsta savu baznīcu. 1994. gadā Barcsy atgādina, ka vairāk nekā 100 ticības skolēni sāka demonstrāciju kolekciju Rumānijas parlamenta priekšā pret homoseksuālu propagandu plašsaziņas līdzekļos un vāca parakstus pieprasījumam, kas prasa regulējumu pret viendzimuma sakariem.

Barcsy secina, atkārtojot parasto Sorosa domstarpības. Gejiem un lesbietēm ir nepieciešami tiesību akti, kas viņiem nodrošina viņu identitātes publisku izpausmi …”geju un lesbiešu likumīgajam stāvoklim, viņu spējai pārvietoties, kā arī runāt publiski, kā arī rīkoties savā starpā ir jābūt ļoti labai sociālās atvērtības pārbaudei.”. To nevar atrisināt ar pavisam jauniem noteikumiem, kas izdoti pēc daudzu pilsoņu tiesību organizāciju spiediena. Rumānija pieprasa […]. tikt galā ar lielākās daļas kultūras negatīvajām reakcijām uz homoseksuāļiem … Kopumā sabiedrībai ir” nepatikšanas”, par kurām nevar ātri rūpēties.

Demokratizēt izglītību

Būtiska Sorosa darbības sleja ir rīkojums, ka nevienai personai nav monopola uz realitāti, kurai sabiedrības izglītošanai un mācībām vajadzētu mainīt veco pašsvarīgās varas dizainu. Jaunā Izglītība un mācīšanās nav jāaprobežojas ar diskusijām starp skolotājiem un arī praktikantiem, norāda Soross. Turklāt mums ir tādi uzdevumi kā labsajūtas Izglītība un mācīšanās, kurā dalībnieki izmanto jaunus veidus, kā apspriest tādas problēmas kā veselība, uzturs un sekss. Lai gan tas neizklausās kā parastā izglītība, Soross saka, ka tā ir pavisam jauna atgriešanās metode tāpat kā cilvēkiem ir jārīkojas ar federālajām valdībām un politiskajiem pārstāvjiem kultūrās, kas cenšas panākt labāku atvērtību un brīvību pavisam jaunā metodē.

Visās Austrumeiropas postkomunistiskajās valstīs Sorosa fonda galvenais mērķis ir demokratizēt izglītības sistēmu ar mācību programmu reformām. Tas, ko tas nozīmē tehnikā, pēdējos trīs gados faktiski ir parādījis Serbijas izglītības priesteris Gaszo Knezevičs, Sorosa draugs, kā arī uzticības persona. Jau no savas pilnvaru pirmās dienas Knezevičs uzstāja, lai skolas no pašnozīmīgas iestādes mainītu treniņu zonās, lai bez šķēršļiem izteiktu praktikantu individualitātes, līdzvērtīgas apmaiņas procesā ar skolotāja karjeru, tādējādi pārvarot novecojušo autoritātes ideju, kā arī paškontroli, kas sakņojas patriarhālās pagātnes sarežģītajā mantojumā.

Knezewic sāka reformu ar izmēģinājuma programmu izglītības semināriem pamatskolas koledžas bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Saskaņošanas grāmata, ko izdevusi OSI, noliedz savdabīgo iespēju, ka apmācības mērķis ir iegūt zināšanas, un liek domāt, ka instruktoram vajadzētu būt klases dizainerim, kā arī viņa attiecībām ar studentiem jābalstās uz partnerību.

Krievijā Sorosam ir daudz ko teikt, izvēloties grāmatas koledžām. Saskaņā ar ziņu izlaidumu no Gaidara jauniešu bibliotēkas, finansējums saviem datoriem, video klipu kasetes un arī CD cēlies no OSI, padarot to iespējams īpašu apmācību jauniešiem cilvēku upuriem: mēs sakārtoti īpašu semināru “pašreizējo jauniešu tiesības” visiem profesionāļiem, kas iesaistīti mūsu darbā [… Funkcionējošā grupa “circle of pals” ir pateicīga Atvērtās sabiedrības institūtam (Sorosa fonds, Budapešta) par iespēju veikt uzdevumu kopumā.

Sātana ķiķināšana.

1999. gadā OSI Maskavas birojs uzsāka smagu 5 gadu darbu “apmācības izaugsme Krievijā”. Tās mērķis ir pāraudzināt valsts skolotājus par 100 līdz 150 miljoniem ASV dolāru (Nezavissimaya Gazeta, 1998.gada 19. septembris). Viņš papildus ievieš programmu” Tolerance ” Krievijas vidusskolām, tomēr šķiet, ka viņa meistari ir pieļāvuši etimoloģisku kļūdu.

Saskaņā ar Krievijas doubter šīs programmas, krievu tulkojums vārdiem latīņu sākuma, “tjerpimosc” , ir 2. nozīme “hooking”, kā arī to var sajaukt ar “doma tjerpimosti”, t.I. Krogi. Kā tas ir, ka šis finanšu manipulators mēģina parādīt mums par pretestību, mums, kas nobrieduši ar Tolstoju, starp pirmajiem miera kustības domātājiem? [… Tomēr Sorosa Kungs ir arī briemīgi izkropļots spogulis, kas, domājams, palīdzēs mums redzēst mūsu pašu pašreizējo fotoattēlu, nemirkšķinot un nepagriežot muguru. Ir reizes, kad velns atver acis, kad viņa ņirgāšanās ķiķināšana spēj mūs pamodināt un arī palīdzēt mums atgūties. Mums nevajadzētu palaist garām šo iespēju.

Pats pirmais solis šajā virzienā, iespējams, tika risināts 2003. gada 7. novembrī, kad ekskluzīva apsardzes firma, kuru iznomāja ēkas īpašnieks, ar kuru Maskavā notika OSI ilgstoša juridiska cīņa, nojauca fonda darba vietu. Tikai dažas nedēļas iepriekš Mihails Hodorkovskis, miljardieris un OSI Maskavas filiāles izpilddirektors, tajā pašā laikā NVO Open Russia Foundation īpašnieks, tika aizturēts par nodokļu nemaksāšanas, ielaušanās, failu viltošanas, kā arī krāpšanas izmaksām.

Soross nosodīja aizturēšanu kā apspiešanu-darbību, kas diskvalificēja Krieviju no parakstīšanās G-8, rūpnieciski attīstīto valstu komandā. Es uzskatu, ka viņš rīkojās likumīgi. Es daru tieši to pašu ASV, ” paziņoja Soross, aprakstot savus vairāku miljardu dolāru ziedojumus kārtējai modifikācijai Vašingtonā novembrī.sašutusi ASV prese ziņoja, ka medības bija vērstas uz laipnu uzņēmumu, kas pēdējo 15 gadu laikā ir iztērējis vairāk nekā 1 miljardu dolāru labdarības uzdevumiem Krievijā.

Pieņemiet Romus.

“Rasisms” ir Sorosa ikdienas fiksācija, tomēr rasistiski Vienotās Austrumeiropas valstīs viņam ir problēmas atrast rasismu. Risinājums: izvēlieties vajāto grupu-Romu! Pāris minoritāšu Eiropā sastopas ar daudzām sociālās, finansiālās un politiskās diskriminācijas pazīmēm un simptomiem kā romiem. Būt Romu lobistam ir kļuvusi par uzmācīgu funkciju. 70 no vispievilcīgākajiem no viņiem ieradās konferencē “Romi pieaugošā Eiropā: izaicinājumi nākotnei”, kas notika Budapeštā 2003.gada vasarā.

Soross uzsāka Romu apstiprināšanas gadus. Konference sniedza politiskus ieteikumus. Vairāki no viņiem izklausījās tā, it kā tos komponētu Džesijs Džeksons.:.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here